Dołącz do nas już teraz!

Dodaj salon

Manicure – klasyczny czy hybrydowy?

Opublikowano: 11.06.2018

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Na rynku kosmetycznym obecnie istnieje wiele różnych zabiegów, które pozwalają utrzymać tę partię naszego ciała w dobrej kondycji. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się manicure hybrydowy.

Zalety manicure hybrydowego

Paznokcie hybrydowe bardzo szybko stały się wielkim hitem. Ich największym atutem jest trwałość i bardzo naturalny wygląd. Nic więc dziwnego, że popularne niegdyś tipsy bardzo szybko odeszły w zapomnienie. Wykonanie manicure hybrydowego może odbywać się w domu, jednak największą popularnością cieszy się możliwość wykonywania tego zabiegu w salonie.

Salony kosmetyczne mają w swojej ofercie hybrydy, a pani, która zajmuje się tym profesjonalnie na co dzień zajmie to dużo mniej czasu niż gdybyśmy sami się tego podjęli. Wiele kolorów, możliwych zdobień czy kombinacji barw sprawia, ze czasem ciężko jest się zdecydować. Warto poszukać inspiracji na forach i przyjść z gotowym pomysłem lub też zdać się na profesjonalistkę, która na pewno jest dobrze obyta z najnowszymi trendami i zaproponuje ciekawe opcje.

Technika wykonania

Technika popularnych „hybryd” podbiła serca wielu kobiet, dzięki niezwykłej prostocie wykonania oraz spektakularnym i długotrwałym efektom. Manicure hybrydowy utrzymuje się na płytce paznokcia od trzech do sześciu tygodni. Pierwszą czynnością jaką należy wykonać podczas tego zabiegu jest opiłowanie paznokci oraz nadanie im odpowiedniego kształtu. Bardzo ważnym etapem jest wycięcie lub odsunięcie skórek około paznokciowych, które nadają nieestetyczny wygląd dłoniom. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytek paznokciowych za pomocą specjalnego bloku polerskiego, pozwala to na otrzymanie odpowiedniej powierzchni paznokcia, która umożliwi długotrwałe utrzymywanie się lakieru. Osoby posiadające tłustą płytkę paznokciową mogą użyć także odtłuszczacza, który usunie z powierzchni paznokcia również wszelkie zabrudzenia i pyły.

Bardzo ważnym etapem jest nałożenie primera, który ma na celu pochłanianie tłuszczowej warstwy ochronnej, jaka tworzy się na płytce paznokcia. Odpowiednio przygotowane paznokcie należy pokryć warstwą bazy oraz utrwalić ją w lampie emitującej promienie UV. Następnym krokiem jest nakładanie kolejnych warstw wybranego przez nas lakieru, który również powinien zostać utwardzony pod lampą UV. Końcowym działaniem jest dodanie nabłyszczacza oraz utwardzacza, który nada naszym paznokciom niezwykły blask oraz wytrzymałość. Bardzo ważnym elementem jest nałożenie oliwki na wycięte lub odepchnięte skórki, co pozwoli je zabezpieczyć przez uszkodzeniami. Lakiery hybrydowe są bardzo często używane także ze względu na różnorodność wzorów oraz zdobień, jakie możemy przy ich pomocy wykonać.

Paznokcie wyglądają naturalnie, maluje się je na wybrany kolor, efekt utrzymuje się wyjątkowo długo. Jest to korzystne, jeśli chce się mieć ładnie pomalowane paznokcie, ale nie ma się czasu, by codziennie czy co drugi dzień tym się zajmować. Ten długotrwały efekt uzyskuje się dzięki stosowaniu specjalnego lakieru oraz lamp UV. By zdjąć lakier, także trzeba odwiedzić salon kosmetyczny, ponieważ zmywacz sobie z tym nie poradzi. Manicure hybrydowy to dobra opcja na co dzień, ale też na ważniejsze uroczystości, jeśli chce się by kolor był lśniący i trwały.

Klasyczny manicure

Swoje wierne fanki ma oczywiście manicure klasyczny. Przycina się paznokcie, wygładza się płytkę paznokcia, usuwa skórki, maluje się je na wybrany kolor. Taką ofertę ma z reguły każdy salon kosmetyczny, bo manicure tradycyjny to podstawowy zabieg upiększający. Często łączy się też z jakimiś zabiegami pielęgnacyjnymi na rzecz całych dłoni. Efekt jest doskonały, bo paznokcie maluje profesjonalista. Nie ma więc żadnych niedoskonałości, smug ani niedociągnięć. Stosowanie najlepszych kosmetyków oraz profesjonalne podejście sprawiają, że efekt jest nieco trwalszy, niż kiedy robi się sobie manicure samodzielnie w domu. Poza tym zawsze warto skorzystać z takiego upiększania, kiedy ma się po prostu ochotę na profesjonalnie pomalowane paznokcie. Można się na to zdecydować dla urody, a także dla dobrego samopoczucia.

Sposób na słabe i łamliwe paznokcie

Wiele pań lubi na co dzień mieć długie, estetycznie pomalowane paznokcie. Niestety sporo z nich nie ma możliwości zapuszczenia własnych długich paznokci, ponieważ ich naturalna płytka jest słaba. W takiej sytuacji kobiety decydują się na przedłużenie przy pomocy żelu. Zabieg zaczyna się w taki sam sposób jak klasyczny manicure, ponieważ konieczne jest odpowiednie przygotowanie naturalnej płytki paznokcia. Na początku zostają odsunięte lub usunięte przy pomocy specjalnych cążków skórki. Następnie naturalna płytka zostaje wyrównana przy pomocy frezarki. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnego żelu, który po utwardzeniu w lampie UV lub LED staje się twardy i nie podatny na złamania. Kolejnym krokiem jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu, a następnie pomalowanie ich. Tak stworzone paznokcie są wyjątkowo trwałe, po około 3-4 tygodniach konieczne jest jednak uzupełnienie żelu, ze względu na pojawiający się w tym czasie odrost.

Poznaj najlepszych. Ponad 12751 profili specjalistów.