Dołącz do nas już teraz!

Dodaj salon

Młoda i jędrna skóra bez ingerencji chirurga

Opublikowano: 04.12.2015

Gładka, jędrna i zdrowa skóra twarzy i szyi to marzenia każdej pani. Jednakże z biegiem lat skóra staje się znacznie bardziej zwiotczała, co jest przyczyną przede wszystkim utraty kolagenu. Dlatego też zaczynają być widoczne pierwsze zmarszczki a owal twarzy traci swój piękny zarys. Z pewnością stosowane regularnie odpowiednie kremy do twarzy to bardzo skuteczne narzędzie w walce z objawami starzenia skóry. Zawierają kwas hialuronowy i kolagen, który dostarcza skórze niezbędnych składników, aby mogła wyglądać jak najlepiej. Jednakże kremy nawet te najdroższe i skutecznie działające nie sprawią, iż przez wiele lat skóra będzie wyglądała młodo.
Oczywiście można poddać się zabiegom chirurgii estetycznej, jednak ból i związane z tym inne niedogodności, takie jak na przykład dość długi okres rekonwalescencji powodują, że wiele osób waha się przed podjęciem takiej decyzji. Dzisiaj jednak na rynku bez problemu dostępne są inne metody, dzięki którym można uzyskać spodziewane efekty. Ze względu na to że ich gama jest dość szeroka, z pewnością wiele osób bez problemu znajdzie idealne dla siebie zabiegi.
Z pewnością do zabiegów, które zaliczane są do najpopularniejszych dzisiaj, zaliczyć należy laserowy lifting twarzy. Zabiegi tego typu często nazywane są odmładzaniem twarzy, gdyż efekty są w zasadzie natychmiast widoczne. Laserowy zabieg wygładzania skóry można wykonywać przy pomocy różnych laserów. Najczęściej stosuje się tak zwany laser frakcyjny oraz laser CO2. Obecnie zabiegi z zastosowaniem lasera CO2 są niezwykle popularne. Laser frakcyjny, stosowany do tego typu zabiegów wykorzystuje zjawisko frakcjonowanej fototermalizy. Zabiegi laserowe określa się mianem resurfacingu. Nazwa wzięła się od sposobu ich wykonywania. W czasie laserowego liftingu bowiem skóra twarzy podlega swoistemu uszkodzeniu, na przykład przy pomocy nakłuć. Takie mikrouszkodzenia nazywane są frakcją. Takie działanie jest konieczne, ponieważ dzięki temu stymuluje się skórę do odnowy i produkcji kolagenu. Należy pamiętać, iż przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest świeża opalenizna, a w czasie rekonwalescencji skóra nie powinna być narażona na dużą dawkę promieniowania słonecznego. Dlatego też dobrze jest tego typu zabiegów nie wykonywać w porze letniej, kiedy to słońce mocno daje się we znaki.
Zabiegi laserowe obecnie wymagają znacznie krótszego okresu gojenia skóry twarzy niż kiedyś. Obecnie pozostałością jest jedynie zaczerwienienie skóry twarzy i obrzęk. Zazwyczaj objawy mijają maksymalnie po kilku dniach, a proces gojenia można wspomagać na przykład zimnymi okładami. Poza tym wykonywanie zabiegu nie jest bolesne. Pomimo tego iż ten zabieg jest obecnie jednym z najpopularniejszych na rynku nie jest jedynym, z którego korzystają panie.
Dość popularny staje się także lifting nitkowy. Jego skuteczność polega na odpowiednim umiejscowieniu pod skórą specjalnych nici, które we właściwy sposób podtrzymują skórę, naprężając ją i sprawiając, że wygląda o wiele jędrniej i jest znacznie gładsza. Pomimo tego, iż nici umieszczane są pod skórą zabiega zaliczany jest do małoinwazyjnych. Trwa zazwyczaj nie dłużej niż kilkanaście minut, a ponadto dość szybko bo zazwyczaj w okresie maksymalnie tygodnia następuje pełna rekonwalescencja. Z pewnością zaletą tego właśnie zabiegu jest między innymi to, iż można w każdej chwili wyjąć nici.
Kolejną metodą, pozwalająca na znaczną poprawę owalu twarzy i ujędrnienie skóry bez konieczności ingerencji chirurga jest zabieg, nazywany soft liftingiem. Tutaj podskórnie podaje się odpowiednio dobraną ilość kwasu hialuronowego. To właśnie on bowiem jest odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze i dlatego też efekty zabiegów z jego zastosowaniem dają tak dobre rezultaty. Kwas wprowadzany jest wzdłuż linii mięśni mimicznych, co powoduje, że działa tak dobrze.
W wykonywaniu zabiegów liftingu twarzy bez zastosowania skalpela dość często wykorzystuje się także fale radiowe. Pochodząca z nich energia ma za zadanie przegrzać głębsze warstwy skóry. W wyniku takiego zabiegu komórki skóry obkurczają się, a w efekcie prowadzi to do zwiększonej produkcji kolagenu. dzięki temu skóra staje się znacznie bardziej gładsza i napięta.
Powszechnie do wykonywania liftingu twarzy stosuje się dzisiaj także ultradźwięki. Zabieg jest nieco podobny do tego wykonywanego przy zastosowaniu fal radiowych. Wiązki ultradźwięków bowiem mają za zadanie obkurczyć komórki skóry oraz pobudzić je tym samym do zwiększonej produkcji kolagenu. Stosowane do tego zabiegu urządzenia wyposażone są w ekran USG. To sprawia, że dzięki temu jest o wiele lepszy podgląd na wykonywany zabieg oraz na tkankę. W przypadku tej metody skóra z zewnątrz jest nienaruszona. Jednakże wewnątrz niej zachodzą dość znaczące zmiany. W związku z tym oczekiwane efekty nie pojawiają się natychmiast, należy na nie poczekać zazwyczaj około 3 miesięcy. Zabieg daje dość trwałe efekty utrzymują się one bowiem około roku.
Bez względu na wybraną metodę na poprawienie wyglądu twarzy na pewno istotne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Poza tym, większość z nich nie może być wykonywana u osób, u których stwierdzono schorzenia skóry czy też choroby nowotworowe. Także okres ciąży czy karmienia piersią jest przeciwwskazaniem do wykonywania tego typu zabiegów. Ponadto skóra twarzy nie powinna być uszkodzona, jakiekolwiek rany czy stany zapalne powinny zostać wygojone przed wykonaniem zabiegu. W niektórych mogą być jeszcze dodatkowe zalecenia, jak na przykład w przypadku liftingu laserowego, kiedy to wskazane jest wypicie sporej ilości wody kilka godzin przed wykonaniem zabiegu. Dlatego też koniecznie należy zapytać o szczegóły wykonywanego zabiegu oraz o konieczność specjalnego przygotowania do niego. Wówczas nie tylko sam zabieg przebiegnie znacznie lepiej i na pewno mniej boleśnie, ale także efekty będą takie jak się tego oczekuje. Ponadto należy przestrzegać zaleceń w okresie rekonwalescencji, co gwarantuje szybkim odzyskaniem idealnego i przede wszystkim znacznie piękniejszego oraz młodszego wyglądu. Ponadto dobrze jest co pewien czas je powtarzać, co pozwoli na znacznie dłużej utrzymać pożądany efekt.

Poznaj najlepszych. Ponad 12622 profili specjalistów.