Dołącz do nas już teraz!

Dodaj salon

Na długie zimowe wieczory czekolado-terapia!

Opublikowano: 23.12.2015

Czekolada jest jednym z ulubionych smakołyków większości z nas. Różnimy się zazwyczaj tylko tym, że jedni z nas wolą jej słodkie odmiany, a inni gorzkie. Spożywamy ją, bo ją lubimy, bo oprócz przyjemności z jedzenia również działa na nas odstresowująco. Długie zimowe wieczory kojarzą się większości z siedzeniem pod ciepłym kocem, popijaniem gorącej herbaty, albo gorącej, pysznej czekolady, a dodatkowo zajadanie się kostkami tego wspaniałego produktu. Na szczęście na zimowe wieczory jest jeszcze inny sposób, również związany z tym przepysznym smakołykiem, jakim jest czekolada. Chodzi mianowicie o czekolado-terapię, a wszystko dzięki temu, że czekolada trafiła również do salonów odnowy biologicznej. Czyli miejsca, które kobiety uwielbiają. Zresztą nie tylko one, choć warto zaznaczyć, że są grupą przeważającą.


Jak wyglądają „czekoladowe zabiegi” w salonach odnowy biologicznej?
Sposoby przeprowadzania zabiegów z czekoladą w salonach odnowy biologicznej mogą być bardzo różne. Dużo zależy od tego czy chcemy dokonać pielęgnacji całego naszego ciała, czy tylko wybranego fragmentu. Najlepszym wyborem będzie ogólna czekolado-terapia, której poddane zostanie całe nasze ciało.
Długie zimowe wieczory można bardzo miło spędzić w gabinetach odnowy biologicznej. Średnio jedna wizyta polegająca na zabiegach czekolado-terapii trwa około 1, 5 godziny. Jest to czas dla nas, czas naszego relaksu. Zazwyczaj terapia rozpoczyna się od peelingu całego ciała. Ma to na celu zniwelowanie i złuszczenie zbędnego naskórka. Skóra ciała osoby, na której przeprowadzane będą zabiegi, zostaje w ten sposób odpowiednio przygotowana do kolejnych etapów, czekoladowej przyjemności. Przyjemności dla naszego ciała, ale również umysłu, ponieważ czekolada działa łagodząco i odstresowująco na ludzki organizm.
Kolejnym etapem terapii jest obłożenie całego ciała masą czekoladową, która wcześniej jest odpowiednio do tego zabiegu przygotowywana i podgrzewana. Niektóre salony kosmetyczne umożliwiają klientom wybór czekolady, jaka ma zostać nałożona na ich ciało. Zazwyczaj jest to wybór pomiędzy czystą masą czekoladową, a czekoladowo-czereśniową. Możemy, więc wybrać taką, której zapach najbardziej nam odpowiada i nas uspokaja. Czasami zamiast nakładania masy czekoladowej, stosuje się czekoladowe kąpiele. Jest to znacznie rzadziej stosowana forma czekolado-terapii w salonach odnowy biologicznej. Spowodowane jest to czynnikami ekonomicznymi. Kąpiel w czekoladzie jest znacznie kosztowniejsza od nałożenia jej na ciało klienta, w postaci masy czekoladowej. Cena takiego zabiegu musiałaby być, więc adekwatnie wyższa, co nie w każdym mieście wiązałoby się z zainteresowaniem takiego rodzaju zabiegami. Dlatego jest to oferowane w małej ilości salonów odnowy biologicznej.
Warto zaznaczyć, że po nałożeniu masy czekoladowej na całe ciało, osoba, na której zabiegi są przeprowadzane, owijana zostaje specjalistyczną folią i przykryta przyjemnym kocem. Przez czas około 30-45 minut, ciało klienta wykorzystuje w pełni właściwości czekolady, a klient wypoczywa, oraz rozkoszuje się cudownym zapachem czekolady.
Po zakończeniu 30-45 minutowej rozkoszy w pomieszczeniu, w którym roznosi się intensywny zapach czekolady, ciało klienta zostaje uwolnione z foli i koca, oraz oczyszczone z masy czekoladowej, którą poprzednio zostało okryte. Następnie klient udaje się na masaż, którego celem jest całkowite rozluźnienie i zrelaksowanie ciała. Oczywiście masaż jest przeprowadzany przez wykfalifikowanego pracownika, oraz przy użyciu balsamów i olejków, których składnikiem jest czekolada, dzięki czemu zapach tego smakołyku nie opuszcza nas nawet na chwilę.

Czego można spodziewać się po czekolado-terapii?
Czekolado-terapia przynosi wiele pozytywnych efektów dla ciała, ale również dla umysłu i psychiki. Jeżeli chodzi o ciało i jego zewnętrzne aspekty, to wszelkie zabiegi „czekoladowe” poprawiają wygląd ludzkiej skóry. Jej odcień jest wyrazisty, nabiera ona kolorytu. Dodatkowym pozytywnym skutkiem jest odprężenie, oraz zdecydowane polepszenie napięcia skóry całego ciała. W dotyku wydaje się ona znacznie łagodniejsza, nabierająca miękkości. Od razu wizualnie wyglądamy na wypoczętych, zrelaksowanych, a systematyczne zabiegi doprowadzą do tego, że skóra ciała będzie wyglądać znacznie młodziej.
Jeżeli chodzi o efekty na tle psychicznym, emocjonalnym, to warto zaznaczyć, że czekolado-terapia ma również na to duży wpływ. Zapach czekolady, a także rozluźnienie całego ciała, podczas masażu i nakładania masy czekoladowej, doprowadzają do tego, że nasza psychika odpoczywa. Jesteśmy zrelaksowani, czujemy się odprężeni, oddalamy się od problemów życia codziennego. Zabiegi z czekolado-terapii w salonach odnowy biologicznej to w pewnym sensie krótkie wakacje dla naszego ciała, ale również umysłu. Odprężenie w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne, dlatego tym bardziej warto korzystać z tego typu zabiegów i kuracji.

Dla kogo odpowiednie są zabiegi czekolado-terapii?
Zabiegi z czekolado-terapii są idealnym sposobem na relaks dla każdego, kto lubi smakołyk, jakim jest czekolada. Jeżeli ktoś za nim nie przepada, to także nie będzie w stanie spędzić ponad godziny w pomieszczeniach gdzie ciągle unosi się intensywny zapach czekolady.


Jeżeli jednak uwielbiamy czekoladę, pod każdą postacią to jest to świetny sposób na spędzenie chwili wolnego czasu. Szczególnie, gdy za oknem szaro, lub pada śnieg. Czekolado-terapia to idealny sposób na długie zimowe wieczory. W domu możemy rozkoszować się gorącą czekoladą, możemy zajadać się kostkami ulubionej czekolady. Warto jednak zrobić od czasu do czasu również coś dla naszego ciała. Również naszej skórze sprawić trochę czekoladowej przyjemności, tym bardziej, że zabiegi w salonach odnowy biologicznej są bardzo przyjemne. Cały czas unosi się zapach ulubionej czekolady. Któż z osób uwielbiających czekoladę nie marzył żeby móc nałożyć, wysmarować swoje całe ciało właśnie tym smakołykiem? Kto nie marzył, aby kąpać się w wannie pełnej czekolady? Dziś wszystko to jest w zasięgu ręki. Wystarczy wybrać się do salonu odnowy biologicznej i skorzystać z czekolado-terapii w nim oferowanej. Każdy, kto uwielbia czekoladę nie będzie czuł się zawiedziony, po takiej serii zabiegów.

Poznaj najlepszych. Ponad 12751 profili specjalistów.