Dołącz do nas już teraz!

Dodaj salon

Nici liftingujące

Opublikowano: 11.04.2016

Każdy chciałby jak najdłużej zachować młody i piękny wygląd, a szczególnie panie przywiązują do tej kwestii bardzo wiele uwagi. Oczywiście dobrej jakości kosmetyki mogą pomóc w tym, aby pierwsze objawy starzenia pojawiały się jak najpóźniej, jednakże z pewnością nie zagwarantują idealnego wyglądu do późnej starości. Można jednak dzisiaj korzystać z wielu zabiegów, które w ciągu niezwykle krótkiego czasu pozwolą na uzyskanie znacznej poprawy widoczności skóry, przede wszystkim twarzy, przywrócenia jej jędrności oraz gładkiego wyglądu.

Lifting twarzy wielu osobom do tej pory kojarzył się wyłącznie z zabiegami chirurgii plastycznej, co wiązało się z długim czasem rekonwalescencji, koniecznością interwencji chirurga i także sporą dawką bólu i dyskomfortu po zabiegu. Do tego jeszcze dochodzi cena takich zabiegów, które na pewno nie mogą być zaliczane do dość tanich. Jednakże obecnie w każdej dziedzinie zauważyć można coraz nowocześniejsze rozwiązania. Także w kosmetyce jest bardzo wiele zmian, dzisiaj już można wykonać niezwykle skuteczny lifting twarzy czy nawet określonych partii ciała bez konieczności odwiedzania gabinetu chirurga plastycznego.


Nici liftingujące - nowoczesne rozwiązanie
Jednym z zabiegów, które obecnie zdobywają sobie na rynku coraz większe zainteresowanie, na pewno jest zabieg przywracania twarzy młodego wyglądu przy pomocy nici liftingujących. Ta przełomowa zdaniem bardzo wielu osób metoda wymyślona została w Korei. Jednak niemalże lotem błyskawicy zdobyła sobie popularność na całym świecie, a grono jej wielbicieli poszerza się z każdym rokiem. Zabieg jest bardzo prosty, przez co przede wszystkim jest stosunkowo bezpieczny dla poddających się mu osób. Nici stosowane do liftingu twarzy są monofilamentowymi, sztucznymi włóknami. Ich zaletą na pewno jest to, iż są gładkie, pozbawione zagłębień. To zaś sprawia, że nie ma możliwości, aby zagnieździły się w nich bakterie. Dzięki temu także minimalizuje się ryzyko wystąpienia skutków ubocznych materiał, z którego się je wykonuje, jest bowiem obojętny dla tkanek. Fakt, że metoda ta nie wymaga zabiegów operacyjnych oraz nacięć powoduje, że jest zaliczany do metod bezinwazyjnych. Nici są produktami bio-rozpuszczalnymi. Oznacza to, iż po określonym czasie całkowicie wchłaniają się w tkanki organizmu, nie pozostawiając żadnego śladu. Nie ma więc obaw, iż po jakimś czasie konieczne będzie ich usuwanie z organizmu. Efekty pojedynczego zabiegu mogą się utrzymywać nawet do dwóch lat, uzależnione jest to przede wszystkim od organizmu człowieka.


Jak wykonuje się zabiegi z zastosowaniem nici?
Przed poddaniem się zabiegowi z zastosowaniem nici liftingujących niezbędna jest konsultacja lekarska. Chodzi nie tylko o określenie stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Podczas takiej wizyty lekarz powinien także udzielić szczegółowych informacji na temat sposobu wykonywania zabiegu, przygotowania do niego jak również postępowania po nim. Określa się także zakres zastosowania nici. Na twarzy wyróżnia się bowiem tzw. Partie małe, średnie i większe. W zależności od tego, w których ma być wykonywany zabieg, niezbędne jest dobranie odpowiednich nici, jak mowa o ich długości. Partiami małych są na przykład okolice oczu, warg, czy też nosa. Do partii średnich zalicza się podbródek, okolice uszu czy owalu twarzy. Pozostałe części twarzy, jak czoło czy policzki, zalicza się do partii większych. Tak samo do większych zalicza się dekolt oraz zabiegi wykonywane na innych częściach ciała. Nie można bowiem zapominać, iż nici liftingujące stosuje się także do podniesienia biustu czy korekcji wyglądu skóry na całym ciele.


Sam zabieg nie jest długi, trwa zazwyczaj około godziny. Dla komfortu osoby, która się mu poddaje, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nici wprowadza się pod skórę przy pomocy specjalnych igieł, co pozwala wprowadzić nici w odpowiednie miejsca. Są wyraźnie określone sposoby umieszczania nici, w zależności od obszaru, na którym mają zostać zastosowane jak również od głębokości zmarszczek, które mają być przy ich pomocy wygładzone. Ponadto to w jaki sposób przeprowadza się zabieg uzależnione jest także od rodzaju zastosowanych nici. Niektóre mają specjalne haczyki, które pozwalają na ich niezwykle precyzyjne umieszczenie w tkankach i znaczną poprawę wyglądu skóry. To, ile nici zostanie użytych, zazwyczaj uzależnione jest od obszaru, który będzie poddawany zabiegowi jak również temu, jak dużych zmian należy dokonać. Zazwyczaj jednak na zabiegi wykonywane na całej twarzy stosuje się około 50 nici.


Kiedy najlepiej wykonywać zabieg i czy są przeciwwskazania?
Jeżeli mowa o zabiegach z użyciem nici liftingujących, w zasadzie nie ma znaczenia kiedy są wykonywane. Światło słoneczne nie jest problemem w czasie rekonwalescencji po zabiegu. Ta samo nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do zabiegu. Oczywiście nie jest on zalecany kobietom w ciąży. Tak samo przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia będzie choroba nowotworowa czy schorzenia, mające wpływ na krzepliwość krwi. Jedynie te osoby, które mogą mieć uczulenie na materiały które stosuje się do wykonywania nici, nie powinny się im poddawać. Zabiegi liftingu z zastosowaniem nici przeznaczone są dla osób powyżej 30 roku życia. Zazwyczaj to bowiem w tym właśnie okresie zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki utraty przez skórę jędrności i twarz traci owal. Nie ma zaś górnej granicy wieku, do której osoby chętne mogą się poddawać takim właśnie zabiegom.
Co daje zastosowanie nici liftingujących


Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących niemalże od razu dają widoczny efekt. Jednakże po około 2 tygodniach jest on dopiero w pełni widoczny, gdy nici w pełni się zintegrują z tkanką. Zaletą tego zabiegu na pewno jest jego bezinwazyjność. Nie wykonuje się nacięć, nie przeprowadza operacji. Jedynie niewielkie ukłucia, konieczne do wprowadzenia igły. Te zazwyczaj w ciągu około 3 godzin po wykonaniu zabiegu przestają być widoczne, gdyż odpowiednio dobrana igła sprawia, że nie są zbyt duże. Po zabiegu z wykorzystaniem nici nie ma także obrzęku twarzy, dzięki czemu niemalże od razu można wrócić do codziennych zajęć. W przypadku gdy stosowane są nici z tak zwanymi haczykami, należy jednak nieco uważać. Dobrze jest nie uprawiać sportu, którego następstwem mogą być uderzenia w twarz, jak również unikać w pierwszym tygodniu jedzenia bardzo twardych przedmiotów. Najlepiej jest też przez pierwszy tydzień zrezygnować z zabiegów takich jak na przykład stomatologiczne, które wiążą się z koniecznością dość szerokiego otwarcia ust i trzymania ich w takiej pozycji.


Ze względu na całkowitą wchłanialność nici zabieg można bez większego problemu powtarzać. Po wykonaniu jednego efekty utrzymują się do dwóch lat. Jednak jeżeli nici nie były zastosowane na całej twarzy, a jedynie na jej okolice, można bez kłopotu wykonać kolejne zabiegi z zastosowaniem nici na inne obszary. Oczywiście bardzo istotne jest także to, aby zabiegi były przeprowadzane przez osoby mające w tej kwestii duże doświadczenie i wiedzę.

Poznaj najlepszych. Ponad 12751 profili specjalistów.