Dołącz do nas już teraz!

Dodaj salon

Plexr czyli zabiegi plazmowe

Opublikowano: 01.03.2017

Plexr to medycyna estetyczna najnowszej generacji. Zabiegi takie jak lifting czy podniesienie opadającej powieki do tej pory wymagały skalpela. Teraz nowa technologia pozwala wykonać je bezinwazyjnie i skutecznie.

Klasyczne zabiegi liftingujące, ujędrniające czy likwidujące niedoskonałości wiązać się musiały często z koniecznością wykonania operacji. Niekiedy zastąpić ją mógł laser. Zastosowanie wiązki plazmowej to kolejny krok naprzód. Weile osób nie decydowało się korzystać z usług medycyny estetycznej właśnie ze względu na inwazyjność zabiegów, związane z nimi ryzyko czy też po prostu długi czas rekonwalescencji i konieczność noszenia opatrunków. Większa precyzja oraz mniejsza ingerencja w skórę to także bezpieczeństwo i komfort pacjentek i pacjentów. Obawy co do wykonywanych z użyciem skalpela procedur wynikać mogą więc z niechęci do ingerencji w tak jednak drastyczny sposób. Każdy medyczny zabieg niesie ze sobą choćby minimalne zagrożenie, wyjść na jaw mogą nieujawnione wcześniej problemy zdrowotne. Dlatego sami lekarze dążą zawsze do minimalizowania ryzyka komplikacji w trakcie i podczas gojenia. W przypadku medycyny estetycznej natomiast pożądanym celem jest osiągnięcie najbardziej satysfakcjonujących rezultatów przy jak najszybszym powrocie do codziennych aktywności. Plazmowe urządzenie Plexr to właśnie umożliwia. Dzięki temu, jak skuteczne jest w walce z oznakami starzenia, zasługuje na miano prawdziwej rewolucji.

Czym jest Plexr?

To technologia plazmowa, opracowana przez profesora Giorgio Fippiego z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie. Urządzenie wykorzystuje w swoim działaniu plazmę, czyli gęsty, zjonizowany gaz naładowany cząsteczkami o dodatnich i ujemnych ładunkach. Wywarzana mikrowiązka działa na skórę, wytwarzając miejscowo podwyższoną temperaturę. Prowadzi to do odparowania zewnętrznych warstw naskórka i pobudzenia aż do najgłębszych warstw skóry właściwej. Na skutek tego skóra obkurcza się, ujędrnia i regeneruje, staje od razu bardziej napięta. Technologia ta znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek i opadających powiek bez potrzeby wycinania nadmiaru skóry. Plexr to skuteczna metoda liftingu twarzy, zmniejszenia tzw. zmarszczek palacza i kurzych łapek. Działa także na zwiotczałą skórę ciała, np. wokół łokci i kolan. Poprzez precyzyjną, miejscową stymulację zabiegi plazmowe znajdują równie szerokie spektrum zastosowań jak laser medyczny – można posłużyć się Plexrem do usuwania blizn i przebarwień, rozstępów, trądziku, pozbycia się niechcianych tatuaży. Plazma leczy także nadmierne rogowacenie oraz brodawki.

Plazmowe urządzenie Plexr a inne zabiegi – czym się wyróżnia?

Metoda ta jest nieinwazyjna, nie powoduje stanu zapalnego ani martwicy tkanek, nie dochodzi też do krwawienia. Głowica emitująca mikrowiązkę plazmy ma niewielką średnicę, umożliwiającą zastosowanie z dużą precyzją nawet na bardzo delikatnej i z natury cienkiej skórze powiek. Wykonuje się zabieg, powtarzając działanie plazmy w punktach rozłożonych co 0, 5 mm. To odległość optymalna, aby cały obszar, który chcemy poprawić, został odnowiony i ujędrniony.

Przewagą nad tradycyjnym liftingiem jest również to, że osoba, która przeprowadza zabieg urządzeniem Plexr, ma na bieżąco całkowitą kontrolę nad jego działaniem i wyraźnie widzi miejsce, którym przeprowadzana jest procedura. Pacjent jest przytomny, a skóra nie musi być unieruchomiona, możliwe jest więc kontrolowanie efektu w czasie rzeczywistym. Pacjent może np. otwierać oczy, żeby sprawdzać, jak efekt postępuje w tym konkretnym przypadku, już w trakcie. Natychmiastowo rezultat widoczny jest w około 70 procentach.

Na tle innych technik medycyny estetycznej wyjątkowy jest także czas powrotu do normalnego funkcjonowania. Inwazyjne zabiegi wymagają długich tygodni rekonwalescencji, tymczasem po zastosowaniu liftingu plazmą z początku, do trzeciego dnia, pojawić się może delikatny obrzęk oraz utrzymujące się kilka dni niewielkie, powierzchniowe strupki w miejscach uderzenia wiązką plazmy. Można zakryć je makijażem, a po tygodniu–dwóch nie ma już żadnych śladów po tym, że przeprowadzany był jakikolwiek zabieg.

Warto dodać również, że sam proces nie jest dla nieprzyjemny. Stosuje się znieczulenie miejscowe skóry, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu ani innych nieprzyjemnych doznań, może za to w trakcie rozmawiać z lekarzem czy na bieżąco słuchać wyjaśnień, jak przebiega procedura. Całość trwa na przykład około 20 minut na blefaroplastykę, czyli podniesienie opadającej powieki. Kiedy w grę wchodzi większy obszar działania, jak podczas usuwania rozstępów czy potrądzikowych zmian, to czas ten będzie oczywiście odpowiednio dłuższy.

Dla kogo jest Plexr?

Plexr to zabieg dla wszystkich osób, które zauważyły u siebie oznaki starzenia i chcą się ich pozbyć. Zadziała zarówno na pierwsze zmarszczki mimiczne, jak i na głębsze bruzdy wokół ust i w kącikach oczu oraz zwiotczałą skórę twarzy i szyi. Tak zwana opadająca powieka może również występować i w młodym wieku. Osoby, które „taką już mają urodę”, zazwyczaj szukają sposobu, by pozbyć się problemu, bo przez to wyglądają na smutne i starsze niż w rzeczywistości. Nie zawsze jednak gotowe wą poddać się zabiegom chirurgicznym.

Zastosowanie plazmy medycynie eterycznej to także rozwiązanie dla osób, które zwlekają z odmładzającymi i korygującymi wygląd cery zabiegami, bo nie mogą pozwolić sobie na wyłączenie z życia na dłuższy czas. Mimo iż coraz więcej kobiet, a także mężczyzn korzysta z gabinetów i klinik medycyny eterycznej, to jednak przyznanie się do dbania o urodę w tak dużym stopniu może być odczytane jako próżność. Po zabiegu Plexr wystarczy wziąć kilka dni wolnego, a przyczyna widocznej poprawy wyglądu może pozostać tajemnicą. Z tego samego powodu to także dobra alternatywa dla głębokich peelingów i zabiegów laserem u osób z trądzikiem i bliznami. W przypadku plazmowej technologii nie ma długo utrzymującego się podrażnienia, zaczerwienienia i innych nieestetycznych widocznych śladów. To niewątpliwa zaleta tym bardziej, że z takimi problemami zmagają się często młodzi ludzie, gdy mogą sobie pozwolić na niefinansowanie zabiegu z pierwszych zarabianych pieniędzy.

Poznaj najlepszych. Ponad 12751 profili specjalistów.