Dołącz do nas już teraz!

Dodaj salon

Zabiegi przywracające młodszy wygląd

Opublikowano: 11.06.2018

Każdy z nas jest piękny, od warunkiem, że odpowiednio o siebie zadba. Wraz z upływającym czasem nasze ciało się zmienia, skóra staje się bardziej wiotka, włosy siwieją i sprawiają wrażenie mniej wytrzymałych, pojawiają się zmarszczki. Kobietom w okresie menopauzalnym coraz trudniej jest utrzymać dawną masę ciała, co wiąże się również ze znacznym spadkiem wydolności organizmu i zmniejszoną aktywnością fizyczną.

W naszym organizmie rozpoczynają się przeróżne, mało korzystne procesy. Dochodzi do stopniowego zaniku tkanki mięśniowej, która rozrastać się może średnio do 30 roku życia. Warto więc w tym okresie zadbać o odpowiednio duży rozrost mięśni w naszym organizmie, dzięki czemu w późniejszym okresie ich straty będą stosunkowo mniejsze. Zjawisko to jest określane mianem sarkopenii charakterystycznej głównie dla osób starszych. Jeśli zatem już teraz mamy możliwość zadbania o siebie lub delikatnego poprawienia naszej urody, niekoniecznie przy ingerencji chirurga, dlaczego mielibyśmy z niej nie skorzystać.

Młodszy wygląd bez interwencji chirurga plastycznego

Szeroką ofertę zabiegów odmładzających i poprawiających kondycję oraz wygląd naszego ciała oferują wszelkiego rodzaju salony kosmetyczne. Jeśli borykamy się z problemem, który wręcz spędza nam sen z powiek, powinniśmy udać się właśnie do salonu kosmetycznego, w którego ofercie znajdziemy zabiegi z zakresu plastyki czy korekty manualnej różnego rodzaju defektów. Polega ona na bezinwazyjnym odmłodzeniu skóry bez żadnych skutków ubocznych. Okazuje się, że tego rodzaju zabieg może odmłodzić nas o 5-10 lat, dodatkowo podnieść znaczącą kąciki oczu i brwi, doprowadzić do korekty owalu twarzy i zmarszczek na czole, znacznie odmłodzić tkanki szyi i dekoltu, zmniejszyć pory oraz zmniejszyć ilość i wzmocnić popękane naczynka. To tylko niektóre z zalet tego rodzaju zabiegu, z którego korzystać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Klientki bardzo chwalą tę formę odmładzania, gdyż rzeczywiście przynosi ona widoczne efekty, przebiega całkowicie w naturalnych warunkach, bez chemicznych polepszaczy, igieł czy chirurga.

Na czym polega fotoodmładzanie

O botoksie chyba słyszał już każdy. Co prawda nie każdy salon kosmetyczny ma w swojej ofercie ostrzykiwanie jadem kiełbasianym, jednak wiele osób coraz chętniej korzysta z tego typu usług. Kolejnym z dostępnych zabiegów jest fotoodmładzanie za pomocą specjalnie skonstruowanej lampy dostępnej w gabinetach kosmetycznych. Jest to zabieg mniej inwazyjny, dający mniej efektów ubocznych, a jednocześnie sprawiający, iż twarz wygląda tak jak wtedy, gdy miało się kilka lat mniej. Polega on na zastosowaniu urządzenia IPL+RF, którym posługuje się niemal każda kosmetyczka. Celem zabiegu jest uzyskanie głębokiej regeneracji skóry. Codziennie na cerę niekorzystnie wpływa mnóstwo czynników, m.in. promieniowanie słoneczne. Promienie spowalniają procesy regeneracji, a komórki systematycznie obumierają sprawiając, że wizualnie skóra staje się cieńsza i niemal przezroczysta. Ze starzeniem wiąże się również powstawanie przebarwień, różnego rodzaju plam oraz piegów, które nie wyglądają tak samo uroczo jak na twarzy uśmiechniętego dziecka.

Stosowanie lampy niweluje przebarwienia i poszerzone drobne naczynia krwionośne, zagęszcza strukturę skóry, ujędrnia i poprawia owal twarzy. Dodatkowym długoterminowym efektem jest stymulacja dużej liczby komórek do odnowy. W wyniku powyższych czynników skóra po kilku zabiegach staje się o wiele jędrniejsza, pozbawiona starczych plam, a kontury są wyraźniejsze.

Wolne rodniki

Dla osób, które zauważyły już pierwsze oznaki starzenia polecane są zabiegi wykonywane na bazie kosmetyków, które posiadają w składzie wolne rodniki. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy odczuwają wpływ zanieczyszczeń środowiska, a także dla kobiet, które nieustannie funkcjonują w pełnym makijażu i nie dają swojej skórze odpocząć. Od razu po wykonaniu zabiegu poczujesz, że twoja skóra jest odpowiednio nawilżona, pozbawiona toksyn i bardziej jędrna.

Kiedy jesteśmy dziećmi chcemy jak najszybciej być dorosłymi. Gdy jesteśmy nastolatkami postarzamy się na siłę tonami kosmetyków, aby wyglądać bardziej dojrzale. A kiedy nadejdzie już ten czas, gdy na licu pojawiają się pierwsze zmarszczki, chcemy ponownie wyglądać tak jak wtedy, kiedy miało się dwadzieścia lat. Niestety jeszcze nikt nie wymyślił sposobu na cofnięcie się w czasie, jednak są sposoby na to, aby odpowiednio zadbać o wygląd swojej twarzy i ująć jej kilka lat.

Poznaj najlepszych. Ponad 12751 profili specjalistów.