pytania i odpowiedzi #depilacja

Nie wiesz co dalej? Zapytaj eksperta!

Pytania i odpwowiedzi - depilacja

Znaleźliśmy dla Ciebie 2 pytania

Jak trwale pozbyć się jasnych włosów z twarzy i ciała?

Witam, czy można wykonać zabieg depilacji laserowej na jasnych włosach?

Odpowiedzi ekspertów (1)

15.01.2016 12:05
Witam, jeśli są całkiem białe to nie ma sensu, jeśli mają odrobinę koloru to jest to do wykonania ale trzeba sie liczyć z większą ilością zabiegów niż przy czarnych włoskach. Pozdrawiam

Jak wygląda zabieg depilacji bikini?

Dzień dobry, chciałabym zapytać jak należy się przygotować oraz jak wygląda zabieg depilacji bikini, oraz jaki rodzaj depilacji jest najpopularniejszy?

Odpowiedzi ekspertów (1)

21.01.2016 14:21
Najpopularniejszym zabiegiem depilacji bikini jest depilacja laserowa laserem diodowym Lightsheer. Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialnego za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Pojedynczy impuls promieniowania laserowego w ułamku sekundy nagrzewa mieszki włosowe do wysokiej temperatury, nie wpływając niekorzystnie na sąsiadującą tkankę. To zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie wzrostu czyli dla włosów, które występują na powierzchni skóry. Niestety światło lasera nie niszczy włosów, które są w fazie spoczynku i uśpienia dlatego, aby uzyskać trwały efekt, potrzeba zwykle 3-5 zabiegów wykonywanych w odstępach 4-12 tygodniowych w zależności od miejsca depilacji.