Kosmetyczka - Salon kosmetyczny Częstochowa

Dołącz do nas już teraz!

Dodaj salon

Kosmetyczka w Częstochowie

Znaleźliśmy dla Ciebie 50 gabinetów specjalistycznych

Informacje o kosmetyczkach w Częstochowie

Kosmetyka i kosmetologia

Kosmetyka w ciągu ostatnich kilkunastu lat została jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki. Już dawno minęły czasy, w których wizyta u kosmetyczki kojarzyła się tylko i wyłącznie z nakładaniem henny i piłowaniem paznokci. Obecnie specjaliści z branży kosmetycznej uzbrojeni są w nowoczesne technologie, które potrafią diametralnie zmienić nasz wygląd. W większych miastach powstały specjalistyczne kierunki studiów, które pozwalają absolwentom zdobyć wiedzę z zakresu diagnostyki skóry. Kosmetologię w Częstochowie można studiować na Akademii im. Jana Długosza. Aby zdobyć zawód kosmetyczki lub masażysty, można zapisać się na szkolenie kosmetyczne w La Medica School w pobliżu alei Wyzwolenia. Zajęcia tam prowadzone oparte są o autorski program, który pomaga przekazać kursantom wiedzę z zakresu najnowszych technologii kosmetycznych.

Dbanie o urodę w Częstochowie

Częstochowskie gabinety kosmetyczne rozsiane są po całym mieście, ale oczywiście najwięcej zlokalizowanych jest w centrum, blisko Jasnej Góry. Nieopodal dworca kolejowego, tuż obok zabytkowego browaru, znajduje się Centrum Regeneracji Ciała, które zajmuje się nie tylko szeroko pojętą kosmetyką, ale również fizjoterapią. Będzie ono pomocne dla osób chcących poprawić krążenie czy zregenerować stawy i mięśnie. W sąsiedztwie Politechniki Częstochowskiej, na ulicy Okólnej, otwarto Klinikę Medycyny Estetycznej Beauty Club Lemone, w której za pomocą botoksu można wygładzić przeszkadzające nam zmarszczki. Klinika specjalizuje się również w odmładzającej terapii hormonalnej, która obniża ryzyko wielu poważnych chorób, ale także znacznie podnosi samopoczucie, witalność i radość z życia. Dermatologia lecznicza, kosmetyka medyczna czy laseroterapia – tym również zajmuje się Beauty Club Lemone. Podobny zakres usług świadczy też Derma-Clinic położona w pobliżu ciekawego Muzeum monet i medali Jana Pawła II.

Starość nie radość, młodość nie wieczność

Nasza skóra zaczyna się starzec zaraz po 20 urodzinach. Wtedy zaczyna obniżać się poziom hormonów mających wpływ na regenerację komórek. Głównymi sprawcami przyspieszonego starzenia się są wolne rodniki, czyli cząsteczki powstające pod wpływem promieni UV, spalin, dymu papierosowego, a także stresu. Tak licznie powstające w Częstochowie specjalistyczne gabinety kosmetyczne, przychodzą jednak z pomocą. Wszelkiego rodzaju zabiegi, takie jak między innymi mikrodermabrazja czy mezoterapia, pozwalają skutecznie opóźnić oznaki starzenia mieszkańcom Częstochowy.

Ostatnie opinie

 • aniax12
  dla CaliSpa
  Manicure
  Byłam tu również z polecenia i jestem zadowolona ,wiem jak ciężko znależć odpowiedni salon i dlatego polecam ,profesjonalizm i wiedza jaką posiadają kosmetyczki zachęca do...
 • mariola4455
  dla Magdalena Radecka Atelier Kosmetyczne
  Super paznokietki!!
  Polecam salon Pani Magdy! Jej paznokcie trzymają się najdłużej. Nigdy mi nie odpadły. Zawsze super zrobione. Będę chodzić do niej jeszcze dłuuugoo... :)
 • irenaradecka13
  dla Salon Kosmetyczny Sekret Urody
  Jestem bardzo zadowolona, brwi...
  Jestem bardzo zadowolona, brwi nie ciemne, skora nie zabarwiona. Polecam .
 • elantosz
  dla Sfera Urody Studio Kosmetyczno-Fryzjerskie
  Zabiegi w gabinecie wykonywane...
  Zabiegi w gabinecie wykonywane są w komfortowych warunkach. Pani Monika wysłuchuje potrzeb klientki, nie narzuca zabiegów, jednakże służy profesjonalną radą. Ma świetne wyczucie. Stwarza miłą...
Poznaj najlepszych. Ponad 12751 profili specjalistów.